Пролет в Родопите: Традиции и празници в хотел Гела

януари 17, 2025 /

Пролет в Родопите: Традиции и празници в хотел Гела

Пролетта в Родопите носи със себе си не само пробуждането на природата, но и богатство от традиции, които оживяват в най-автентичния си вид. Очакваме ви тази пролет, за да се потопим заедно в магията на родопската култура и традиции.

Пролет в Родопите: Традиции и празници в хотел Гела

Великденски празници
Великден в Родопите е изживяване, което докосва сърцето и сближава хората. В дните преди празника, заедно с нашите гости създаваме истинска великденска атмосфера – боядисваме яйца по традиционни рецепти, месим и печем ароматни козунаци, и споделяме радостта от празника в уютна родопска среда. Сърцето ни се пълни с радост всеки път, когато домът ни оживява с топлината на споделените традиции и очарованието на празника.

Всички празнични пакети включват:
– Комфортно настаняване
– Традиционна родопска вечер с 5-степенно меню
– Специална музикална програма с гайдар и народни певци
– Достъп до зона за Релакс

Пролет в Родопите: Традиции и празници в хотел Гела

Гергьовден – Празник на пролетното обновление
На 6-ти май честваме един от най-обичаните български празници – Гергьовден. В този ден, когато според традицията природата е в разцвета си и носи здраве и благополучие, заедно с нашите гости ще споделим магията на пролетното събуждане. Отбелязваме този светъл празник сред величествената природа, с древни обичаи, като закичване със здравец и свежа върбова клонка, символи на здраве и дълголетие. Всяка година този ден ни напомня колко важно е да съхраняваме българските традиции живи.

Пролет в Родопите: Традиции и празници в хотел Гела

Гайдарско надсвирване в село Гела
Едно от най-емблематичните културни събития в Родопите – традиционното Гайдарско надсвирване се провежда всяка първа събота на месец август. Вълнуващо събитие, по време на което можете да се докоснете до автентичната родопска култура и да чуете магичния звук на каба гайдата. За нашите гости предлагаме специални условия за настаняване през този вълнуващ уикенд, когато цялото село се изпълва с магията на родопската музика.

Надсвирването е съпроводено от Илинденския събор в неделя – традиционно място за срещи на българи от всички краища на света. Това, което прави събитието специално, е не толкова състезателният елемент, колкото възможността да се докоснете до планината, до гайдата и до душевността на родопчанина.

По време на фестивалния уикенд предлагаме:
– Уютно настаняване
– Традиционна родопска вечер с 5-степенно меню
– Специална музикална програма с гайдар и народни певци
– Удобен достъп до всички събития от фестивала

Записванията вече текат. За резервации и допълнителна информация, моля свържете се с нас на reservations@hotelgela.com